About

We are helping brands grow!

Our campaigns promote business, influence your target groups and always focus on clearly defined objectives and goals. We are among the leading agencies in the Czech Republic and Slovakia and have been awarded many prestigious awards such as the Czech PR Award, the Golden Semicolon, the Golden Drum and the Worldcom Global Awards. Effective and creative campaigns are provided by our team of professionals who have years of experience in the field. We use modern technologies and tools and follow the latest trends to achieve our clients goals.

Golden comma
Golden comma

We are members

Career

Account Executive

Account Executive

Máš už nějaké zkušenosti z oboru PR a chceš se dál rozvíjet? Pojď pracovat do PRAM Consulting! Hledáme nového kolegu na pozici Account Executive, který bude samostatně podporovat aktivity pro několik klientů. Máš-li výbornou angličtinu, VŠ vzdělání, umíš psát a rozumíš sociálním sítím, napiš nám na jobs@pram.cz nebo pošli zprávu na Facebooku.

Account Manager

Account Manager

Už jsi pracoval/a v PR agentuře nebo firemním PR oddělení a máš chuť na změnu nebo se chceš dál rozvíjet? Pojď pracovat do PRAM Consulting! Hledáme nového kolegu na pozici Account Manager, který se bude samostatně starat o několik klientů. Máš-li výbornou angličtinu, VŠ vzdělání, umíš psát a rozumíš sociálním sítím, napiš nám na jobs@pram.cz nebo pošli zprávu na Facebooku.