Zajímáte se o trendy v PR?

Jsme jedna z nejprogresivnějších PR agentur. Pokud Vám můžeme jakkoli pomoci, nechte nám své kontaktní údaje a my Vás budeme kontaktovat.

Více

Děkujeme za registraci

Formulář pro registraci byl úspěšně odeslán.
Nejpozději do týdne Vám zašleme bližší informace.

Těšíme se na viděnou.

Mezinárodní studie: Čeští manažeři nevěří v příznivý ekonomický vývoj

Blog > Detail článku

31. 7. 2020

Globální skupina komunikačních agentur The Worldcom Public Relations Group, jejímž členem pro ČR je PR agentura PRAM Consulting, zveřejňuje každý měsíc zprávu Worldcom Confidence Index (Index důvěry). Od června 2020 přidala do výzkumu dalších 15 států, mezi nimiž je i Česká republika. Studie zkoumá důvěru řídících pracovníků v příznivý ekonomický vývoj a definuje témata, která v agendě nejvyššího managementu firem nejhlasitěji rezonují.

 

Zvyšování kvalifikace a rekvalifikace, udržení stávajících pracovních sil a role médií, to jsou tři témata, která mezi řídícími pracovníky v červnu rezonovala nejvíce. Zvyšování kvalifikace pak představuje také oblast, ve které si vedení firem nejvíce důvěřuje. Naopak největší hrozby vidí ředitelé ve špatně zvládnutém řízení krize, legislativních změnách a v souvislosti s oživením kauzy Harveyho Weinsteina také v sexuálním obtěžování na pracovišti nebo jiném nevhodném chování svých zaměstnanců.

 

 

Česká republika se v červnu ve výsledcích studie objevila poprvé

Na základě výsledků analýzy online příspěvků je zřejmé, že čeští manažeři nevěří v příznivý vývoj ekonomiky. Zatímco Index důvěry je u Čechů čtvrtý nejnižší ze všech zkoumaných států, na posledním místě se umístilo Slovensko. Čeští řídící pracovníci si nevíce věří v oblasti budování značky kvalitního zaměstnavatele, díky čemuž se jim daří udržet ve firmách stávající zaměstnance. Jedním z faktorů mohou být dobře zvládnuté procesy zvyšování kvalifikace a rekvalifikace zaměstnanců, v nichž si Češi také důvěřují. Naopak největší hrozby vidí Češi ve faktorech, které nemohou z pozice ředitelů firem snadno ovlivnit, a to globální nestabilita a hrozba války nebo změny v legislativě. Mezi kritické oblasti patří podle českých manažerů také nízký vliv zaměstnaneckých benefitů na výkonnost zaměstnanců.

 

„Zejména v této turbulentní době je důležité, aby zaměstnavatelé dávali svým zaměstnancům najevo, že si jich váží. Věrní a motivovaní zaměstnanci jim pak pomohou překonat nejisté časy. Fakt, že čtyři z pěti oblastí, v nichž si čeští ředitelé důvěřují nejvíce, se týkají zaměstnanců, tuto skutečnost jen potvrzuje,“  říká Patrik Schober, řídící partner PRAM Consulting.

 

Úplnou zprávu v anglickém znění si můžete stáhnout zde.